Galvenie » 2015 » Janvāris » 23 » Svešas valodas
13:24
Svešas valodas

Daudzi šodien uzdod jautājumus par runāšanu citās valodās. Ir daudzi un dažādi izskaidrojumi par šo tēmu, bet mums vienmēr ir jāskatās Svētajos Rakstos un jāsalīdzina ar to, kas tur ir rakstīts. Visi nepareizie izskaidrojumi pārsvarā ir radušies tādēļ, lai attaisnotu savu nebībelīgo uzvedību, kā arī maldu garu (dēmonu) vadības rezultātā, kuri uzdod sevi par Svēto Garu. Ja mēs skatāmies Rakstos, tad mēs redzam, ka Svētā Gara kristībai vienmēr iet līdzi runāšana svešās valodās, kuras var izskaidrot (iztulkot). Un pat ir norādījums, pavēle, kura attiecas uz svešajām valodām: Un, ja mēlēs runā, tad lai uzstājas divi, ja daudz, trīs, un cits pēc cita un viens lai tulko. Un, ja nav tulkotāja, tad lai tie cieš klusu draudzē un lai runā tik sev un Dievam. (1Kor.14:27-28)
Tas nozīmē, ka ir aizliegts runāt draudzē valodās, ja nav valodu izskaidrotāja (tulkotāja).


Un kad mēs raugāmies uz pirmapustuļu draudzi, tad mēs redzam, ka viņi runāja valodās, kuras bija saprotamas cilvēkiem no citām tautām.

Kā tad mēs ikviens dzirdam savu dzimto valodu - partieši, mēdieši, ēlāmieši un kas dzīvojam Mezopotāmijā, Jūdejā un Kapadoķijā, Pontā un Āzijā, Frīģijā un Pamfīlijā, Ēģiptē un Lībijas novados uz Kirēnas pusi, un še uz dzīvi apmetušies romieši, jūdi un prosēliti, krētieši un arābi, mēs dzirdam tos mūsu pašu valodās Dieva lielos darbus paužam. (Ap.d.2:8-11)

 

Līdzīgi būtu jābūt arī ar mums. Bet, ja cilvēkam ir tikai nesaprotamu burtu atkārtošanās, kas vairāk atgādina mantras, tad droši var teikt, ka tā nav Svētā Gara valoda, bet gan visdrīzāk tā ir dēmoniska izpausme, lai izsauktu spēcīgākus dēmonus un pilnībā paverdzinātu cilvēku. Un tas ir tas, ko mēs varam novērot mūsdienu harizmātiskajās draudzēs, kad cilvēki izdveš nesaprotamas skaņas, pat dzīvnieku balsis, vārtās uz grīdas nedabīgi raustoties, smejoties ar smiekliem, kuri noved līdz Dieva zaimošanai utt. Tā jau ir apsēstība.

Mūsdienīgo draudžu nelaime ir tā, ka tajās nav neviena, kuram būtu garu pazīšanas dāvana. Un pat ja ir, viņiem aizver muti, sakot: "Netiesā!"

Bet mums ir jāskatās, kas ir rakstīts Rakstos, un tur mēs redzam, ka katram Kristus Miesas loceklim ir savas kalpošanas dāvanas un savas Svētā Gara dāvanas un tās izdala Pats Dievs tā, kā Viņš Pats vēlas, bet ne tā, kā mēs to domājam vai vēlamies. Bet ikvienam ir dota Gara izpausme, lai nestu svētību.  (1Kor.12:7)
Visu to padara viens un tas pats Gars, piešķirdams katram savu tiesu, kā gribēdams.(1Kor.12:11)

 

Kādā tad veidā draudze var tikt celta ar to dāvanu vai dāvanām, kas tev ir? Kā tad nu būs, brāļi? Kad jūs sanākat kopā, katram ir kaut kas, vai psalms, vai mācība, vai atklāsme, vai mēles, vai mēļu izskaidrošana, viss lai notiek celšanai. (1Kor.14:26)

Kas attiecas uz runāšanu valodās, tad ir rakstīts: Tā kā jums ir tieksmes pēc garīgajām dāvanām, tad rūpējieties, ka esat bagāti ar dāvanām, ar kurām varat celt draudzi. Tādēļ, kas mēlēs runā, lai lūdz Dievu, ka viņš to var arī izskaidrot. (1Kor.14:12-13) Taču bībele neaizliedz pašam lūgt valodās, kad citi to nedzird.

Šeit mēs redzam, ka katrs var aktīvi piedalīties draudzes dzīvē, bet ne tā, kā mēs to redzam šodien: viens sludina, pārējie klausās, bet ja arī kādam nāk atklāsme vai vārds (bet tie atnāk katram!), neviens viņiem neļauj pat runāt. Sludina tikai to, kas atbilst dotās draudzes mācībai, bet jebkuras atklāsmes vai sapratne, kas neatbilst dotās draudzes mācībai, tiek saukti par maldiem, atkrišanu, pretošanos, nepaklausību utt. Mūsdienu draudzes ir tālu atkāpušās no Dieva Vārda patiesībām. Taču, pētot Rakstus, mēs redzam, ka katrs var pilnvērtīgi kalpot ar to dāvanu vai dāvanām, kuras Tas Kungs katram ir devis. To mēs varam redzēt arī no piemēra par pravietošanu: Bet pravieši lai runā divi vai trīs, un citi lai apspriež. Bet, ja kādam citam, kas tur sēd, nāk atklāsme, tad pirmais lai cieš klusu. Jo jūs pēc kārtas varat visi pravietot, lai visiem būtu pamācība un pamudinājums. (1Kor.14:29-31)

Ja jūs lūdzat svešās valodās, tad jums ir jāievēro tie noteikumi un norādījumi, kuri ir doti Svētajos Rakstos.. Tas ir, ja nav valodu iztulkotāja, tad ir jāklusē draudzē, bet jārunā tikai sev un Dievam!


Jūsu valoda, kurā jūs runājat, var būt līdzīga citai valodai, kura sastāv no normāliem vārdiem un teikumiem. Valoda var būt līdzīga ķīniešu, arābu, pat latīņu valodai, kā arī citām valodām, bet tā nekādīgi nebūs bezjēdzīga kaut kādu burtu atkārtošana, kas vairāk atgādina dēmoniskās mantras, bet ne lūgšanu!

Kristietībā ir daudz maldu mācību par šo tēmu, taču mums ir jāskatās Rakstos - vai tiešām tur tā ir rakstīts?!

Skatījumu skaits: 601 | Pievienoja: admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt