Galvenie » 2014 » Jūlijs » 28 » Suņi un cūkas
13:53
Suņi un cūkas

Nedodiet svētumu suņiem un nemetiet savas pērles cūkām priekšā, ka tās ar savām kājām viņas nesamin un atgriezdamās jūs pašus nesaplosa. (Mt.7:6)

 

Bet viņiem ir noticis pēc sakāmā vārda patiesības: suns atgriežas pie sava paša vēmekļa, kā arī: cūka mazgājusies atkal vārtās dubļos. (2Pt.2:22)

 

Ārā paliek suņi, burvji, netikļi, slepkavas, elku kalpi un visi, kas mīl un runā melus. (Atkl.22:14)

 

Šeit mēs redzam apzīmējumu, ko Kungs Jēzus un apustuļi lieto uz kādu cilvēku grupu, saukdami tos par suņiem un cūkām.

 

Kas tad ir šie suņi un cūkas?

 

Izskaidrojumu mums dod apustulis Pēteris savā otrajā vēstulē.

 

Kādas tad ir šo cilvēku pazīmes, kā noteikt, kas ir suņi un cūkas?

 

1. Viltus mācītāji, kuri ienes draudzē posta mācības jeb patiesības sagrozītāji.

2. Cilvēki, kuri mīl vairāk baudas nekā Dievu.

3. Mantkārīgie jeb tie, kas dzenās pēc peļņas.

4. Laulības pārkāpēji.

5. Tie, kuri apsola brīvību cilvēkiem, paši būdami posta kalpi.

 

Jēzus saka, ka šie cilvēki neieies Dieva Valstībā.

 

Kas tad ir posta mācības? Kā mēs varam nosaukt uzplaukuma evaņģēliju, ja ne par posta mācību, kas daudzus noved pazušanā. Cilvēkiem tiek apsolītas debesu bagātības jau šinī dzīvē, un izmantojot cilvēku uzticēšanos, no viņiem tiek "izsūknēta" nauda un laiks, kas tiek izmantoti šo viltus mācītāju iegribu, iedomu, baudu un izdomāto pasaku īstenošanai.

Patiesība tiek sagrozīta - kā piemērs, 10.tiesas maksāšana - tā tiek izmantota, lai cilvēkus turētu pakļautībā jeb pavadā. 10.tiesa ir Mozus bauslības sastāvdaļa. Jaunā derība mums runā par nepiespiestu, labprātīgu ziedošanu, došanu! Un tādu posta mācību piemēru ir daudz.

 

Un cilvēki mīl vairāk ikdienas baudu, nekā ikdienas staigāšanu pakaļ Kristum, sava krusta ikdienas ņemšanu un sekošanu Kristum.

 

Mantkārība - diemžēl tā ir kristietības ikdiena. Mūsdienu valodā to sauc moderni par biznesu. Draudzēs pat lasa lekcijas, kā labāk veidot savu biznesu. Kristietība tiek padarīta par sava veida biznesu - kā uz lētticīgo cilvēku rēķina varētu nopelnīt un iedzīvoties, kā arī par dzīšanos pēc peļņas. Un pamatmērķis ļaužu evaņģelizēšanai kļūst nevis, lai cilvēku pievestu pie Kristus, bet, lai padarītu viņu par viegli vadāmu vergu, kam pašam nav savas domāšanas un spriešanas, lai šos cilvēkus pēc tam varētu izmantot savu posta iegribu īstenošanai, jo - jo vairāk cilvēku, jo vairāk naudas!

 

Laulības pārkāpšana - tikumības prasības ir tik lielas, ka cilvēks jau ir sagrēkojis savā sirdī tikai iekārodams sievieti. Par pārējo pat nav vērts runāt.

 

Nu un šo draudžu pamatā ir protams - atbrīvošana no dēmoniem, slimo dziedināšana, lāstu salaušana, jaunas dzīves ilūzija utt. Bet kas notiek īstenībā ar šiem cilvēkiem, ja uz visu to paskatās kritiski? No cilvēkiem dzen dēmonus ārā, bet līdz galam tos neizdzen; acīmredzami apsēstos neaiztiek, jo paši zina, ka tas, ko viņi dara ir tikai māņi priekš lētticīgajiem. Tas pats attiecas arī uz slimo dziedināšanām - tiek dziedinātas slimības, kuras ir grūti pārbaudīt, un parasti nav nekādu oficiālu ārsta apstiprinājumu. Acīmredzami slimajiem pat neķeras klāt, jo tas var kaitēt šo viltus kalpotāju reputācijai. Lāstu salaušana - tā ir okultiska prakse, kam ar kristietību vispār nav nekāda sakara. Un kāda tad ir jaunā dzīve cilvēkam? Cilvēks ir nomainījis vienus elkus pret citiem, vienus grēkus pret citiem, vienas saistības pret citām. Jā! Viņš vairs nesmēķē, nedzer, neseko pasaulīgajiem elkiem - tā vietā viņam ir kristīgās pasaules elki, kuriem viņš seko un velta savu dzīvi viņu mācību īstenošanai savā dzīvē. Vieni elki tiek nomainīti pret citiem. Vienas saistības tiek nomainītas pret citām saistībām. Ja agrāk cilvēks savu dzīvi veltīja grēcīgo iekāru apmierināšanai, tad tagad viņš dara to pašu - tikai, ietērptu kristietības čaulā. Viņa dzīve paiet, lai īstenotu savu elku mācības savā dzīvē,un lai citus ievilktu tajā pašā posta dzīvē.

 

Bet viņiem ir noticis pēc sakāmā vārda patiesības: suns atgriežas pie sava paša vēmekļa, kā arī: cūka mazgājusies atkal vārtās dubļos. (2Pt.2:22)

 

Protams, es nenoliedzu to, ka kristietībā kaut kur ir arī patiesība un ir arī patiesie Kristus sekotāji, ir arī patiesās dziedināšanas un atbrīvošanas, ir arī patiesās zīmes un brīnumi. To nevar noliegt! Ja tas bija apustuļu laikos, tas ir arī tagad, bet ne tādā veidā, kā to pasniedz šie viltus mācītāji.

 

Mēs paši varam paskatīties uz sevi un spriest, vai mēs neesam tie suņi, vai arī mēs šiem suņiem nesekojam!

 

Šo viltus mācītāju jeb suņu aizstāvji mīl sacīt: "Suņi rej, bet karavāna iet tālāk!"

Šeit viņi sauc par suņiem tos, kas viņiem saka patiesību acīs, bet - tā ir tikai patiesības sagrozīšana, vairāk nekas cits.

 

Bēdas tiem, kas ļaunu sauc par labu un labu par ļaunu, kas tumsību tur par gaismu un gaismu par tumsību, kas rūgtu dēvē par saldu un saldu par rūgtu! (Jes.5:20)

 

Mums ir jāzina, kas ir īstie suņi un cūkas, lai savu svētumu un pērles nebārstītu šo cilvēku priekšā.

 

Nedodiet svētumu suņiem un nemetiet savas pērles cūkām priekšā, ka tās ar savām kājām viņas nesamin un atgriezdamās jūs pašus nesaplosa. (Mt.7:6)

 

Pētīsim Dieva Vārdu, un tas atklās vēl daudzas lietas, kas būs noderīgas mūsu garīgajai pieaugšanai!

 

Ārā paliek suņi, burvji, netikļi, slepkavas, elku kalpi un visi, kas mīl un runā melus. (Atkl.22:14)

Skatījumu skaits: 635 | Pievienoja: admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt