Galvenie » 2014 » Augusts » 10 » Sodomas noziegums
04:20
Sodomas noziegums

Gāja kāds cilvēks no Jeruzālemes uz Jēriku. Ceļā viņu sastapa laupītāji, aplaupīja, piekāva un atstāja guļam.

 

 

Garām gāja priesteris - viņš steidzās uz savu draudzi - viņš bija piebāzts pilns ar atklāsmēm par to, kā vajadzētu draudzi celt - viņš gribēja dalīties ar saviem draudzes locekļiem par pareizu draudzes celtniecību. Viņš bija studējis daudzu citu priesteru grāmatas un tagad viņš bija zinošs, viņam gribējās ātrāk tikt uz savu draudzi, lai nestu savas zināšanas draudzei. Nebija jau daudz cilvēku viņa draudzē - varbūt kādi 8-10, pārējie bija izklīduši kur nu kurais...

 

Tā steidzoties viņš gandrīz pat nepamanīja cilvēku, kurš gulēja ceļmalā piekauts un aplaupīts.

 

Bet viņam nebija laika - draudze gaidīja un nedrīkstēja kavēties - viss bija sīki saplānots - viss līdz pēdējam sīkumam - atkāpšanās no plāna nozīmētu savas autoritātes un cieņas zaudēšanu apkārtējo acīs. Mācība, kuru viņš zināja, viņam bija kā Dievs, kā ceļvedis - no tās nedrīkstēja novirzīties.

 

Gāja garām otrs cilvēks - viņš bija levīts - slavēšanas līderis.

 

Viņam šodien bija ievērojama diena - viņš bija iemācījies jaunu dziesmu un viņš to dziedāja pie sevis, lai vēl vairāk paliktu tajā svaidījumā, kas viņam bija.

 

Draudzē tika izrādīts jauns muzikāls uzvedums. Viņam bija svarīga loma šajā muzikālajā uzvedumā. Viņš dziedāja dziesmu: "Nē, garām es nepaiešu, kaut vienam pakritušam es palīdzēšu..."

 

Tā viņš gāja un dungoja pie sevis.

 

Protams, ka viņš redzēja ceļmalā guļošo, taču viņam nebija laika - draudzē viss bija saplānots sīki pa minūtei. Novirzīšanās no plāna nozīmētu nepaklausību mācītāja norādījumiem. Un viņam tā gribējās dziedāt...

 

Tā arī mēs šodien skrienam savās darīšanās, darām savas lietas draudzē, ko mēs uzskatām par nepieciešamu un vajadzīgu, un aizmirstam par tiem cilvēkiem, kuriem ir problēmas.

 

Varbūt ir kāds cilvēks, kuru dēmoni ir nomocījuši, varbūt ir kāds, kurš ir slims, varbūt ir kāds, kuram nav ko ēst, varbūt ir kāds, kurš sēž cietumā...

 

Mēs bieži domājam, ka Dievs iznīcināja Sodomu homoseksuālisma dēļ. Taču iemesls bija daudz dziļāks.


 

Redzi, tas bija tavas māsas Sodomas noziegums: lepnība, maizes pilnība un dzīve bez bēdām, tāda bija viņas un viņas meitu dzīve. Bet nabagam un trūkuma cietējam tā nesniedza palīdzīgu roku. (Ec.16:49)


 

Homoseksuālisms parādījās kā sods par novirzīšanos no tām lietām, ko prasa Dievs katram no mums - palīdzēt vājajiem, nabagiem, slimajiem, problēmu nomocītajiem...


 

Laikmetiem ejot, Dieva prasības nav mainījušās.


 

Jo Es biju izsalcis un jūs neesat Mani paēdinājuši; Es biju izslāpis un jūs neesat Mani dzirdinājuši. Es biju svešinieks un jūs neesat Mani uzņēmuši; Es biju pliks, un jūs neesat Mani apģērbuši; Es biju slims un cietumā un jūs neesat Mani apmeklējuši. (Mt.25:42-43)


 

Ne tā kā pirmapustuļu draudze. Viņi saprata, ko nozīmē rīkoties pareizi.


 

Bet visi ticīgie turējās kopā, un viss tiem bija kopīgs; viņi pārdeva savus īpašumus un rocību un izdalīja visiem, kā kuram vajadzēja. (Ap.d.2:44-45)


 

Ko mēs redzam šodien?


 

...es esmu bagāts, un man ir pārpilnība, un man nevajag nenieka... (Atkl.3:17)


 

Vai tas mums neatgādina šodienas draudzes, kurās sludina pārpilnību?


 

Cilvēki ir pārņemti ar mantrausību, ar mantas krāšanu, ar dzīšanos pēc peļņas, pat ziedošana draudzēs tiek pasniegta - kā labklājības un pārpilnības atslēga.


 

Kā ir ar lepnību mūsu starpā? Cik reizes mēs augstprātīgi esam pagājuši garām "bomžiem", it kā viņus neredzot, bet esam varējuši viņiem pasniegt kumosu maizes, vai atmest kādu kapeiku? Tā vietā mēs mierinām sevi ar domu, ka šā vai tā viņš to nodzers - tāpēc labāk viņam vispār neko nedot. Vai mūsu sirdsapziņa vēl uz mums runā, kad mēs redzam nelaimē nonākušos, dzīves salauztos, sātana nomocītos, slimību saliektos?


 

Kā ir ar mums šodien? Jeb arī mēs esam pārāk aizņemti ar savu draudžu projektu īstenošanu?


 

Varbūt šie slimie, apsēstie, nelaimīgie, pamestie, aplaupītie nav iekļauti tavas draudzes projektos? Tad ir problēma!


 

Varbūt tava draudze ir tā, kas aplaupa šos cilvēkus? Tad ir vēl lielāka problēma!


 

Jo Manas tautas vidū ir bezdievji, kas slepus uzglūn citiem, zagdamies kā putnu ķērēji; viņi izliek valgus un gūsta cilvēkus.
Kā putnu sprosts pildās ar putniem, tā pildās viņu nami ar netaisnu mantu; tā tie kļuvuši lieli un bagāti.
Tie ir kļuvuši apaļi un trekni, viņu nelietība iet pāri par mēru, tie neturas pie taisnības, tie neiestājas par bāriņu lietām, lai tiem palīdzētu vajadzībā, un neizdod nabagiem viņu tiesu. (Jer.5:26-28)


 

Jo jūs panesat, ja kāds jūs kalpina, ja kāds jūs izsūc, ja kāds aplaupa, ja kāds nicina, ja kāds jums sit vaigā.
Par apkaunošanu sev es to saku, mēs uz to nebijām spējīgi. (2Kor.11:20-21)


 

Kā tas bija Lata dienās: ēda, dzēra, pirka, pārdeva, dēstīja un būvēja;
bet tai dienā, kad Lats izgāja no Sodomas, uguns un sērs lija no debesīm un visus iznīcināja.
Tāpat būs tai dienā, kad parādīsies Cilvēka Dēls. (Lk.17:28-30)


 

Cilvēki dzīvo savu parasto dzīvi - parasta lietu kārtība: cilvēki ēd, dzer, precās, pērk, pārdod, sēj un pļauj, būvē... Viss notiek kā parasti! Nekas neliecina, ka kaut kam vajadzētu notikt!


 

Kad sacīs: nu ir miers un drošība, - tad pēkšņi pār viņiem nāks posts, kā dzemdību sāpes pār grūtnieci, un viņi nevarēs izbēgt. (1Tes.5:3)


 

Sodomas noziegums nav jāmeklē pārāk nedabīgās lietās, tās noziegums bija - neiežēlošanās pār līdzcilvēkiem, kaut gan pārpilnība un labklājība pildīja viņu namus un klētis...


 

Ja brālis vai māsa ir kaili un tiem trūkst dienišķas barības, bet kāds no jums viņiem teiktu: ejiet ar mieru, sildieties un baudiet barību, - bet nedotu viņiem to, kas miesai vajadzīgs, ko tas palīdz? (Jēk.2:15-16)


 

Cik bieži mēs neesam izdarījuši to, ko būtu varējuši izdarīt? Mēs bieži nosodām visādus izvirtuļus un homoseksuālistus. Bet kā ir ar mums pašiem? Kā ir ar patieso Sodomas noziegumu: nemīlestību pret līdzcilvēkiem?

Skatījumu skaits: 707 | Pievienoja: admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt