Galvenie » 2014 » Novembris » 4 » Nedaudz par elli
04:39
Nedaudz par elli

Šodien kristīgajā pasaulē cirkulē daudzas dažādas mācības par elli. Bet mēs paskatīsimies, ko par to mums saka bībele - dzīvā Dieva Vārds.

 

Elle - tā ir laicīga soda izciešanas vieta (kā cietums). Arī ticīgie var nonākt ellē, bet pēc Kristus 1000.gadu valstības, izies no turienes un stāsies baltā troņa priekšā un tiks tiesāti, bet, tā kā viņu vārdi ir rakstīti Jēra dzīvības grāmatā, viņi netiks iemesti uguns un sēra jūrā. Tā mums saka bībele.

 

Kristietībā par šo tēmu ir ļoti daudzas maldu mācības.

 

Kāpēc elle ir laicīga soda izciešanas vieta?

 

Bībelē mēs sastopam tādus jēdzienus kā mūžīgs un mūžīgi mūžīgs. Šie ir divi dažādi jēdzieni. "Mūžīgs" ir no vārda "mūžs" jeb "laikmets" - tas ir, norāda uz noteiktu laika posmu. Bet "mūžīgi mūžos" - tas norāda, ka tas iet pāri visiem laikmetiem.

 

Pastāv tāda mācība, ka tie, kuri atrodas ellē, vairs neizies no turienes ārā. Tā ir nebībelīga mācība jeb vienkārši sakot - maldu mācība.

 

Jūra atdeva savus mirušos, nāve un viņas valstība atdeva savus mirušos; un tie tika tiesāti, ikviens pēc viņa darbiem. (Atkl.20:13)

Ja mēs skatāmies vecākus bībeles tulkojumus un tiešo tulkojumu no grieķu valodas, tad mēs redzam, ka šeit ir rakstīts:

Un jūra atdeva mirušos, kas bija tanī; arī nāve un elle atdeva savus mirušos, kas tanīs bija. Katrs tika tiesāts attiecīgi saviem darbiem.

 

Jūs redzat, kas šeit ir rakstīts?

 

Visi cilvēki no elles izies ārā. Tā saka bībele.

 

Un tālāk ir vēl interesantāk. Arī nāvi un elli iemeta uguns jūrā. Šī ir otrā nāve - uguns jūra. (Atkl.20:14)

 

Elle bez cilvēkiem tiek iemesta uguns un sēra jūrā, vai ne tā?

 

Un tālāk ir vēl interesantāk: Ja, kas nebija rakstīts dzīvības grāmatā, to iemeta uguns jūrā. (Atkl.20:15)

 

Ieslēdziet loģisko domāšanu! Tātad, tur ir tādi, kuri ir rakstīti Jēra dzīvības grāmatā, vai ne tā? Un uz kurieni viņi iet?

 

Tātad, mēs redzam, ka no elles visi cilvēki iziet ārā, un nostājas Dieva troņa priekšā, un tiek tiesāti. Tā kā ellē ir nonākuši daudzi ticīgie, kuri nebija klausījuši Tā Kunga balsi un bija turpinājuši grēkot, viņi savu sodu izcieta ellē - mūžīgās mokās mūžīgajās elles liesmās, kamēr Kristus ar Saviem svētajiem valda virs zemes 1000 gadus. Taču šis laika periods arī agrāk vai vēlāk beigsies, tāpat kā agrāk vai vēlāk beigsies arī Dieva dotais žēlastības laiks, kad ikviens, kas piesauc Tā Kunga vārdu, var tikt izglābts - laiks, kurā mēs tagad dzīvojam.

 

Pati elle ir tāda vieta, par kuru Jēzus teica:

Bet, ja tava labā acs tevi apgrēcina, tad izrauj to un met prom; jo tas tev labāk, ka viens no taviem locekļiem pazūd, nekā ja visa tava miesa top iemesta ellē. 
Un, ja tava labā roka tevi apgrēcina, tad nocērt to un met prom; jo tas tev labāk, ka viens no taviem locekļiem pazūd, nekā ja visa tava miesa nāk ellē. (Mt.5:29-30)

 

Un no elles, kur viņš cieta mokas, viņš pacēla savas acis un ieraudzīja Ābrahāmu no tālienes un Lācaru viņa klēpī. 
Tad viņš sauca stiprā balsī: Ābrahāma tēv, apžēlojies par mani un sūti Lācaru, lai tas iemērc pirksta galu ūdenī un dzesē manu mēli, jo es ciešu mokas šai liesmā! (Lk.16:23-24)

 

Un mēs redzam, ka šie cilvēki pēc savas soda izciešanas iznāk ārā, lai nostātos Dieva tiesas priekšā. Un tiek atvērtas dažādas grāmatas, un viena no tām ir arī Jēra dzīvības grāmata. Un tā kā šo cilvēku vārdi ir rakstīti Jēra dzīvības grāmatā, viņi netiek iemesti uguns un sēra jūrā.

 

Varbūt tagad jūs saprotat, kāpēc ir svarīgi pasludināt pestīšanu ikvienam!

 

Taču mums ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo Dieva Vārds saka, ka mūsu vārdi var tikt arī izdzēsti no dzīvības grāmatas.

 

Kas uzvar, tas būs ģērbts baltās drēbēs, un Es viņa vārdu neizdzēsīšu no dzīvības grāmatas... (Atkl.3:5)

 

Mums ir jāpriecājas līdzi kopā ar eņģeļiem par katru cilvēku, kura vārds tiek ierakstīts Jēra dzīvības grāmatā, pat ja šis cilvēks saņem savu pestīšanu sektā vai kāda no reliģiskajām organizācijām, kas neatbilst mūsu izpratnei par kalpošanu Dievam.

 

Gluži tāpat, Es jums saku, ir prieks Dieva eņģeļiem par vienu grēcinieku, kas atgriežas. (Lk.15:10)

 

Tas gan nenozīmē, ka mums būtu jāatbalsta tās mācības, kuras sludina šajās sektās vai draudzēs, kas noved šos cilvēkus ellē.

 

Uguns un sēra jūra - tas ir uz mūžīgi mūžiem.

 

Elle - mūžīgo moku vieta.

 

Saprotat atšķirību?

 

Bībeliskajā izpratnē "mūžīgs" - tas ir laicīgs.

"Mūžīgi mūžīgs" - tas nozīmē - cauri visiem laikmetiem.

 

Uguns un sēra jūra - tā ir otrā nāve. Tur tiks iemesti: gan elle, gan nāve, gan velns, gan zvērs, gan viltus pravietis, kā arī visi, kuru vārdi nav rakstīti Jēra dzīvības grāmatā.

 

Cik mums šodien ir svarīgi, lai šie cilvēki, kuri mums ikdienā paiet garām, nenonāktu tajā vietā, no kurienes vairs izejas nav - uguns un sēra jūrā, kas ir vēl briesmīgāka par elli? Ko un cik daudz mēs esam gatavi darīt, lai kaut dažus no šiem cilvēkiem paņemtu sev līdzi uz debesīm? Visi šie cilvēki reiz nostāsies Dieva troņa priekšā un varbūt viņi sacīs: "Tu taču varēji mums pateikt par to, kad vēl bija laiks! Kāpēc tu to neizdarīji?"

Skatījumu skaits: 641 | Pievienoja: admin | Reitings: 2.7/3
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt