Galvenie » 2018 » Marts » 20 » Kāpēc Jēzus nevar būt Dievs?
11:57
Kāpēc Jēzus nevar būt Dievs?

Lasot bībeli, mēs redzam, ka Jēzus apraksts neatbilst Dieva aprakstam. Jā, Jēzus ir Dieva dēls, taču viņš nav Dievs. Mūsdienu teoloģija Jēzu uzskata par Dievu, taču, lasot bībeli, mēs redzam, ka Dievs ir pavisam cita persona.

 

Jo ir viens Dievs, kā arī viens starpnieks starp Dievu un cilvēkiem - cilvēks Kristus Jēzus. (1Tim.2:5)

 

Kā mēs redzam, šeit iet runa par Dievu un pēc tam par citu personu: Dieva dēlu Jēzu Kristu. No šī panta vien jau ir redzams, ka Jēzus nevar būt tas pats Dievs! Un ja viņš ir cits Dievs, tad cik Dievu ir? Bībele saka, ka ir tikai viens Dievs, citu nav un nekad nebūs!

 

Priekš Manis neviena cita Dieva nav bijis un pēc Manis neviena cita nebūs. (Jes.43:10)

 

Jo ir viens Dievs, kā arī viens starpnieks starp Dievu un cilvēkiem - cilvēks Kristus Jēzus. (1Tim.2:5)

 

Lai gan ir tā saucamie dievi vai debesīs, vai zemes virsū - jo dievu un kungu ir daudz, bet mums ir tik viens Dievs, Tēvs, no kura visas lietas un kurš ir mūsu ilgu mērķis; un tik viens Kungs, Jēzus Kristus, caur kuru visas lietas, arī mēs caur Viņu. Bet ne visos ir atziņa. (1Kor.8:5-7)

 

Šeit iet runa par to, ka starp Dievu un cilvēkiem ir kaut kas cits, kurš nav Dievs. Šeit iet runa par Jēzu Kristu.

 

Raugoties no bībeles viedokļa Jēzus nekādīgi nevar būt Dievs.

 

Kāpēc gan ne? Tāpēc, ka viņš neatbilst tam, ko Dieva Vārds saka par Dievu.

 

1. Dievs ir Gars [Jņ.4:24]. Jēzus nav gars (Aptaustait Mani un apskatait; jo garam nav miesas un kaulu, kā jūs redzat Man esam. [Lk.24.39]). Viņam ir miesa.

 

2. Dievs nemainās (No gaismas Tēva, pie kura nav ne pārmaiņas, ne pārgrozības ēnas. [Jk.1:17] Jo Es esmu Tas Kungs, un Es nepārveidojos. [Mal.3:6]). Jēzus izmainījās. Kad viņš piedzima no Tēva, viņš bija savādāks nekā tad, kad viņš piedzima zemes virsū no Marijas, un pēc augšāmcelšanās viņam atkal ir savādāka miesa.

 

3. Dievs nevar nomirt (Kam vienīgam ir nemirstība. [1Tim.6:16]). Jēzus nomira uz Golgātas krusta un trīs dienas viņš bija miris.

 

4. Dievs ir viens (Tas Kungs, mūsu Dievs, ir viens vienīgs Kungs. [Mk.12:29] Ir tikai viens Dievs [Rom.3:30] Mums ir tik viens Dievs, Tēvs. [1Kor.8:6] Dievs ir viens vienīgs. [Gal.3:20] Jo ir viens Dievs. [1Tim.2:5]). Jēzus ir pavisam cita persona nekā Dievs Tēvs. Nevar būt divi Dievi.

 

5. Tēvs ir lielāks nekā dēls (Tēvs ir lielāks nekā Es. [Jņ.14:28]). Ja Jēzus ir Dievs, vai var būt par vienu Dievu lielāks cits Dievs?

 

6. Jēzus ir upuris par grēku (Bet Viņš vienu upuri par grēkiem upurējis, uz visiem laikiem ir nosēdies pie Dieva labās rokas [Ebr.10:12]). Vai Dievs var pats būt par upuri?

 

7. Jēzus lūdza Tēvu (Bet nāves baiļu pārņemts, Viņš Dievu pielūdza jo karsti; bet Viņa sviedri kā asins lāses pilēja uz zemi. [Lk.22:44]). Ja Jēzus ir Dievs, vai viņam būtu bijusi vajadzība lūgt vēl kādu citu Dievu? Un kādas gan var būt nāves bailes, jo Dievs taču nevar nomirt?

 

8. Jēzum zemes virsū bija cilvēciska miesa ar visām tās vājībām (Sevi iztukšoja, pieņemdams kalpa veidu, tapdams cilvēkiem līdzīgs; un, cilvēka kārtā būdams, Viņš pazemojās, kļūdams paklausīgs līdz nāvei, līdz pat krusta nāvei! [Flp.2:7-8]). Dievs ir pilnīgs. Ja Jēzus ir Dievs, vai tad viņš varēja uz kādu brīdi kļūt nepilnīgs pretrunā pats saviem vārdiem?

 

9. Dievu neviens nekad nav redzējis [Jņ.1:18; 1Jņ.4:12]. Jēzu redzēja daudzi, tātad Jēzus nevar būt Dievs.

 

10. Jēzus ir pie Tēva labās rokas (Kristus Jēzus, kas ir nomiris, vēl vairāk, kas ir augšāmcēlies un ir pie Dieva labās rokas, kas arī mūs aizstāv [Rom.8:34]). Vai tiešām vienam Dievam blakus ir cits Dievs? Ja Jēzus pats ir Dievs, tad kāpēc viņam Dieva priekšā ir mūs jāaizstāv?

 

11. Dievam nav sākuma, Dievs ir mūžīgs (Augstais un Varenais, kas mūžīgi dzīvo [Jes.57:15]). Jēzum ir sākums, jo viņš piedzima no Tēva. Tātad ir laika periods līdz viņa piedzimšanai no Tēva, kad Jēzus vēl nebija, tad ir laika periods, kad Jēzus piedzimst no Tēva, tad ir laika periods, kad Jēzus jau ir piedzimis no Tēva. Tātad, bija laiks, kad Jēzus nebija. Bet Dievam nav sākuma!

 

Raugoties uz visiem šiem punktiem, var redzēt, ka Jēzus nekādīgi nevar būt Dievs, kā to melīgi apgalvo trīsgalvainā elka pielūdzēji!

 

Jā, Jēzus ir Dieva atspoguļojums, atspulgs, Dieva dēls, kuram ir dievišķā daba, taču viņš nav Dievs!

 

Ja bībele saka, ka Dievs ir viens vienīgs, tad nevar teikt, ka Viņš ir trīsvienīgs. Nekur bībelē nav teikts, ka Dievs ir trīsvienīgs. Viens vienīgs - tas nozīmē: tikai viens. Ja Dievs Tēvs ir Dievs, tad vienlaicīgi vairs nevar būt citi dievi. Ja pieņem, ka Jēzus ir Dievs, tad pēc bībeles viedokļa raugoties sanāk, ka Dievs Tēvs vairs nav Dievs. Tāpēc daudzi viltus mācītāji šo kļūmi cenšas izskaidrot ar to, ka Jēzus ir tas pats Dievs Tēvs. Tā kā bībele saka, ka Dievs ir nemainīgs un nekad neizmainīsies, tad šis uzskats ir maldīgs.

 

Kā mēs redzam, nevar būt vienlaicīgi divi vai vairāki Dievi. Ja Dievs Tēvs ir Dievs, ko arī nepārprotami apgalvo bībele, tad automātiski gan Jēzus, gan arī Svētais Gars nav Dievi.

 

Mēs redzam to, ka Jēzus nav un arī nevar būt Dievs!

 

Lai Tas Kungs mūs svētī uz tālāku Dieva Vārda pētīšanu!

Skatījumu skaits: 383 | Pievienoja: admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt