Galvenie » 2018 » Aprīlis » 15 » Goda došana
14:52
Goda došana

Kam tu dod godu par saviem darbiem? Varbūt tu pat neaizdomājies, ka tavu sasniegumu tev ir devis Dievs! Bet vai tu pagodini Viņu par to?

Varbūt tu staigā, kā Bābeles ķēniņš Nebukadnēcars, vērodams savu roku darbu un savā sirdī lielies: "Redzi, cik es esmu varens; redzi, cik daudz es esmu izdarījis!"

Divpadsmit mēnešus vēlāk, staigādams ķēniņa pilī Bābelē, viņš teica lielīgi: "Vai šī nav tā lielā Bābele, ko es uzcēlu ar savu spēku ķēniņam par mājokli un par godu savai varenībai?" (Dan.4:26-27)


Bet apzinies, ka visu to tev ir devis Tas Kungs. Viņš ir svētījis tavu roku pūliņu, tavu roku darbu!

Dāvids to saprata un viņš tādēļ saka:

Es vajāju savus ienaidniekus, tos iznīcinādams, un es negriezos atpakaļ, iekāms viņus nebiju pilnīgi iznīcinājis. Es viņus pilnīgi iznīcināju un sadragāju, ka viņi vairs necēlās, bet sabruka zem manām kājām. (2Sam.22:38-39)

Redzi, Dāvids saka, ka viņš ir sadragājis savus ienaidniekus un iznīcinājis tos, ka viņi ir sabrukuši zem viņa kājām. Bet Dāvids nelielās par to, kā ķēniņš Nebukadnēcars. Viņš dod visu godu Dievam. Nākošajā pantā viņš saka:

Tu mani apjozi ar spēku karam (Dievs viņam deva šo spēku uzvarēt), Tu nospiedi ceļos tos, kas bija pret mani sacēlušies (Dievs bija Tas, kurš nospieda viņus ceļos Dāvida priekšā). (2Sam.22:40)

 

Tas nebija Dāvida nopelns, līdzīgi kā tas nebija ķēniņa Nebukadnēcara nopelns, ka viņš varēja uzcelt Bābeles pilsētu.
 

Divi dažādi ķēniņi. Abi kaut ko ir veikuši. Viens lielās savā lepnībā, otrs atdod godu Dievam. Viens septiņus gadus staigāja kā lops, otrs bija vīrs pēc Dieva sirds.

Kādi mēs šodien būsim? Kam mēs līdzināsimies: pirmajam vai otrajam?

 

Dāvids pateicās Tam Kungam par to, ko Dievs viņam darīja; par to, ko Tas Kungs dara Savam kalpam.

Arī tev šodien nav ar ko lielīties. Jā, tu varbūt esi veicis varenas lietas! Bet vai tu apzinies to, ka Dievs ir pašķīris tev ceļu? Dievs ir Tas, kurš ir svētījis tavu roku darbu, tavu roku pūliņu. Dievs ir licis tavam darbam izdoties. Bet vai tu esi par to pagodinājis Dievu?

 

Ja tev Dievs neko nebūtu devis, tad varbūt tu šodien būtu kā tas nabaga "bomzis," kurš pa ceļu iet, savus ratiņus ar metāllūžņiem vilkdams, un par kuru tu tik bieži ņirgājies, un kad tev garām iet - novērsies.
 

Taču Dievs mīl arī nabaga "bomzi."

Pateicies Dievam par katru lietu, kuru Viņš tev ir devis.

Pāvils saka: "Par visu esiet pateicīgi! Jo tāda ir Dieva griba Kristū Jēzū attiecībā uz jums." (1Tes.5:18)

Ja jau tāda ir Dieva griba, lai mēs pateiktos par visu, tad to arī darīsim.

Jēzus teica: "Jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir." (Mt.25:29)

Nebūsim kā Nebukadnēcars, bet ņemsim paraugu no ķēniņa Dāvida, pateiksimies par visu Dievam un - būsim cilvēki pēc Dieva sirds.

Skatījumu skaits: 208 | Pievienoja: admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt