Galvenie » 2017 » Maijs » 21 » Fašisms un harizmātija: 1.daļa
13:34
Fašisms un harizmātija: 1.daļa

Mūsdienu kristietībai un fašismam ir viens gars, kāpēc gan ir jābrīnās, ka fašistiskie uzskati ienāk kristietībā?

 

Paskatīsimies ar vēsu saprātu, kas apvieno fašismu un mūsdienu kristietību.

 

Daudz kopīga - viens gars - sagatavošanās platforma antikrista atnākšanai, kurš uzdos sevi par Kristu.

 

1.daļa

DISCIPLĪNA

 

Harizmātiskajās draudzēs viss tiek veidots disciplinēti. Katrs pēdējais sīkums tiek pārdomāts. Lai cilvēkus (savus padotos) disciplinētu, tiek veidotas skolas, kurās apmāca, kādiem ir jābūt "kristiešiem", tiek ieliktas visas harizmātiskās vērtības. Cilvēku pakļauj totālai kontrolei. Viņu mācība tiek pasniegta kā patiesības atziņa. Kad cilvēks sāk mācīties, viņam saka: "Aizmirstiet visu, ko jūs līdz šim zinājāt par kristietību, un pieņemiet patiesību!" Patiesība tiek sagrozīta, un meli tiek pasniegti kā patiesība. Cilvēkiem tiek izskalotas smadzenes.

 

Lai cilvēkus disciplinētu, tiek veidotas arī šūniņas (cilvēku grupiņas), kas sanāk starpposmos starp visas draudzes sapulcēm. Šūniņās tiek apskatīts tas, ko mācītājs ir sludinājis svētdienas sapulcē. Cilvēkiem pastāvīgi uzturoties šādā vidē, sāk likties, ka tikai tā ir patiesā un absolūtā patiesība, kas tur tiek sludināta. Un lai viss vēl liktos ticamāk, viņu vārdi tiek apstiprināti ar viltus zīmēm un brīnumiem - gars, kurš uzdodas par Svēto Garu, veic savas darbības, lai cilvēkus aizvien dziļāk ievestu pievilšanā.

 

Tas pieviļ zemes iedzīvotājus ar brīnuma zīmēm. (Atkl.13:14)

 

Jo uzstāsies viltus kristi un viltus pravieši un darīs lielas zīmes un brīnumus, lai pieviltu, ja iespējams, arī izredzētos. (Mt.24;24)

 

Raugoties uz vēsturi, mēs redzam, ka fašistiskajā Vācijā arī bija milzīga disciplīna. Disciplīna bija viena no fašisma raksturojošajām pazīmēm. Un šo pašu raksturojošo pazīmi mēs varam ieraudzīt arī mūsdienu harizmātijā.

 

Mēs redzam, ka disciplīna ir viena no kopējām fašisma un mūsdienu harizmātisko draudžu kopējām pazīmēm.

 

Turpinājums sekos

Skatījumu skaits: 539 | Pievienoja: admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tas var jūs ieinteresēt